Yaptığım Diğer Siteler


Meallerdeki Hatalar - www.meallerdekihatalar.com

Bu siteyi, müslümanların meal okuyup deist olmaya başladıkları haberlerini görmeye başladığım zaman yapmaya karar verdim. Meallerde inanılmaz tercüme hataları var ve bunlar Kur'an'ı tutarsızlıklarla dolu bir kitap olarak gösteriyor. Kur'an'ı Kerim'de tutarsızlık yok, meallerde çeviri hataları var. Kur'an'ı okuyup deist olduğunu söyleyenler aslında meal okuyor, Kur'an'ı değil. Bu sitede Kur'an'ı tutarsız bir kitap gibi gösteren tercüme hatalarını ele aldım. Deist olmaya gerek yok. Doğru meali seçmeye gerek var.

Allah Bizden Neler İstiyor? - www.allahbizdenneleristiyor.com

Allah bizden neleri yapmamızı istiyor, Hesap Günü, Cennet, Cehennem, Kur'an'da anlatılan örnek Müminler, vs bu gibi ayetleri ayırdığım site. Fihrist siteler gibi değil de daha çok her konuyla ilgili ayet kümelerini gösterir.

Kur'an'daki İslam - www.kurandakiislam.net

Bu siteyi şu an yaşanan İslam'ın aslında gerçek İslam olmadığına dikkat çekmek için yaptım. Şu an evlenme yaşı, kadınların boşanma hakkı, eşlerinden şiddet görme, şahitliklerinin kabul edilmemesi, kölelik, cariyelik vb konularda mezhep görüşleri yaşanıyor. Gerçek İslam Kur'an'da. Bunun ispatlaması da çok kolay. Her hangi bir konuda Mezhep kitaplarıyla Kur'an'ı yan yana koy, o kitaplarda konuyla ilgili ayetleri göremezsin. Yaptıkları kendi görüşlerine delil buldukları ilgisiz ayetleri cımbızlayarak bir kaç kelimesini almak. Benim bu siteyle yaptığım bir kaç konuya dikkat çekmeye çalışmaktır.

Kolektif Meal - www.kolektifmeal.com

Bu da benim hazırladığım meal. Nasıl hazırladığımı siteden okuyabilirsin.