Min dunillah Kavramı ve Tasavvuf İnancındaki Büyük Yanlışlar

☰ Menü

"Min dunillah" Kavramı ve Tasavvuf İnancındaki Büyük Yanlışlar

Şimdi buraya kadar kuranı okuyan herkes üzerine düşen görevi, yapacaklarını yapmayacaklarını, helali, haramı anlar demiştim ama bir de en baştan beri anlatmaya çalıştığım kavram olan “ilim almak” diye bir şey var, şimdi paylaşacağım videoda ayetlerin Arapça ifadelerini bilen ilim sahibi bir kişinin Türkçeye çevrilen meallerde fark edemediğimiz bir kavramı anlatıyor, “Min dunillah” bu kavrama çok dikkat et ve Araf 30. ayeti anlattığında bak gör ki ayet ne ifade ediyor. Bir de Ali İmran 106 ya çok dikkat et. Birazdan göreceğin ders ilim dersidir, çok çok çok önemli. Apaçık Arapça ile inen ve Allah tarafından açıklanan kuranın “bilenler” tarafından açıklanmasıdır. Bize düşen bir mürşidi kamile bağlanmayı şart koşmaktansa böyle anlatılan ilmin peşinde olmaktır.

Derste geçen ayetler, istersen linke ters tıklayıp bilgisayarına indirip yan yana açabilirsin. Tasavvuf_inancindaki_Buyuk_Yanlıslar - AYETLER

"Min dunillah" ve insanı kâmil kavramlarını gördüysen bir yazı paylaşacağım. Bu yazıyı Abdülaziz Bayındır başbakan Ahmet Davutoğlu göreve geldikten sonra yaptığı "destur isteme" ayinine karşı yazmış. Siyasi bir yazı değil, siyasi olmadığı için burada paylaşmak istedim. Ölmüş birinden yardım isteme mevzusu sandığından çok daha önemli ve yaygın bir durum olduğunu gösteriyor. Basbakan_Sayin_Ahmet_DAVUTOGLU.pdf

Cübbeli Ahmet'in "Direkt Allah'a Bağlanan Şeytana Bağlanır" Sözüne Cevap

Eğer istersen Abdülaziz hocanın Cübbeli Ahmet'in "direkt Allah'a bağlanan şeytana bağlanır" sözüne verdiği cevabı bu videodan dinleyebilirsin.

Cübbeli Ahmet'in Hapishaneden Çıkmasını Abdülkadir Geylânî'ye Bağlaması

Bu derslerden öğrendiğin "min dunillah" kavramı üstüne Cübbeli Ahmet’in hapishaneden çıkışında yaşananlardan bahsetmek istiyorum. Abdülaziz hoca bir programda Cübbeli Ahmet'i eleştirmiş "Abdülkadir Geylani onu hapisten kurtarsa ya" demişti, bunun üzerine Cübbeli Ahmet abdülkadir Geylani'den daha fazla yardım istemiş. Kendisini Abdülkadir Geylani'nin kurtardığını zannediyor. Bu videoyu da Abdülaziz hocaya kapak diye hazırlamışlar. Bu videodan göstermek istediğim Cübbeli Ahmet'in Abdülkadir Geylani'den daha fazla himmet istediğini söylemesi.

Cübbeli Ahmet'e Cevap

Allah Cübbeli Ahmet İçin Rüyada Vahiy İndirmiş

İsmailağa cemaatinde Mahmut efendinin yetiştirdiği insanların "keşiflerinin" açık olduğuna inanılıyor. Keşif ölüm ötesi alemle, evliya sayılan insanlarla, peygamberimizle hatta Allah'la irtibatlı olabilme hali diye anlatılıyor daha doğrusu böyle ifade etmiyorlar ama bu şekilde hareket ediyorlar. Buna bir örnek vereceğim. Cübbeli Ahmet hapisteyken her hafta sohbet yaptığı perşembe akşamı okunmak üzere mektup yazardı. Bu mektupları da Mustafa Özşimşekler okurdu. Yine böyle bir mektubunda geçmişten bir olay nakletmiş, çözümünü de "istiharede" bulduklarını anlatmış. Bunun anlamı da biri olayların iç yüzünü görsün diye rüyaya yatacak. Tahmin edileceği üzere rüyayı da Allah gösterecek. Buna peygamberimizin hayatından ifk hadisesini örnek gösteriyorlar. İfk hadisesi Hz Aişe'ye zina iftirası atılması olayıdır. Bu olayda peygamberimiz Allah'tan vahiy gelene kadar beklemiştir, her hangi bir şey yapmamıştır. Cübbeli Ahmet için istihareye yatılması da buna benzetilmiş "Allah rüyada bize ne yapmamız gerektiğini bildirene kadar" bekleyelim demişler. Allah istiharede olumlu şeyler göstermiş. Bunun sonrası daha enteresan Cübbeli Ahmet'i evliya saydıkları insanların kabirlerine sormuşlar, "Cübbeli Ahmet'ten razı mısınız" diye, kabirdekilerde "evet razıyız" demişler ve Mahmut efendi kabirlerden gelen bu haberler üzerine Cübbeli Ahmet'i tekrar yanına almış. Kabirlerde yatan insanlarla konuştuklarına, kendilerine cevap verdiklerine inanan bir cemaat bu.

Bu dinlediklerinden sonra bu cemaatin müridlerinin Abdülaziz hocanın anlattıklarına inanma ihtimali var mı?

Ali Akın, Cübbeli Ahmet'i Fena Haşladı... "Demek Senin Hakkında Vahiy Geldi!"