İslamda Kadınların Şahitliği Nasıldır? İslamda doğru bilinen yanlışlar

Menü

Kadınların Şahitliği

Beni küçük yaşta evlendirilen kızlar kadar rahatsız eden bir başka konuda tecavüz. Mezheplerin kabul ettiği Kur'an dışı kadın hakları yüzünden kadınlar tecavüz mağduru oluyor. Bunun haberleri o kadar çok ki, Pakistan’da Hindistan’da vb bu çok sık rastlanan bir olay, kadınlar tecavüze uğradığında kendi adlarına şahitlik yapamıyorlar, dolayısıyla suçlu ilan ediliyorlar. Bütün bunlar mezheplerin tıpkı evlenme bahsinde olduğu gibi Kur'an dışı, Kur'an'a uymayan hükümlerinden kaynaklanıyor.

Altta ateist bir grubun eleştirisi var. Bunu eleştiren herkes sonuna kadar haklıdır, şeriat bu değil ama artık doğruların da görülmesi gerekiyor, islam böyle bir din deği, bunlar Kur'an'dan çıkan hükümler değil.

Bu resmi de ateist sitelerden biriden aldım, onlar nereden almış bilmiyorum. İslam da tecavüze uğrayan kadının hakkının korunmadığını anlatmaya çalışıyorlar

Kadınların Şahitliği - Tecavüz Örneği

Mutaffin Suresinin açıklandığı dersin soru cevap bölümünde gelen bir soru üzerine bu konuyu ele alınmış. Derste geçen ayetleri çıkardım altta. Mezheplerin uygulamasıyla Kur'an'ın bizlerden istedikleri örtüşüyor mu ve bak bakalım üstteki resmi ve benzerlerini yapanların bir dayanağı var mıymış. Bu islam değil.

Bu ayetleri istersen linke tırs tıklayıp bilgisayarına indirip yan yana açabilirsin.Derste geçen ayetler.