Kadınlara dokununca ya da kanama olursa abdest bozulur mu?

☰ Menü

Bu bölümde dinden dönenin öldürülmesinden çocukların evlendirilmesine kadar kurana uymayan mezhep görüşlerini gördün, bunlardan dolayı Abdülaziz hoca mezheplere tamamen karşı olduklarını söylüyor. Yukarıdaki bilgileri dinlememiş, haberi olmayanlar, hocanın derslerini takip etmeyenler böyle bir sözü duyduğunda hoca hakkında sapık, kafir, zındık vb saydırıp duruyor. Örnek;

Bu gördüğün resimdeki videoda şafilerin kadına dokununca hanefilerin de cildinde kanama olunca abdest bozulur hükmünün yanlış olduğunu söylediği için "mezhep imamlarını inkar eden bir sapık" diyorlar. Şöyle düşün mezhep imamlarına inanmak imanın kaçıncı şartıdır? Mezhep imamları mı esas alınacak kuran hükümleri mi?

Kadınların eline dokununca abdest bozulur mu?

Mezhep imamlarının yanlış görüşlerini ilim kabul edenler, bu imamları rab edinmiş olur, farkında değiller ama sen buraya kadar paylaştıklarımı okuyup dinlediysen Abdülaziz hocanın neden mezheplere karşı olduğunu biliyorsun demektir. Alttaki videoyu en başta dinletseydim neden böyle konuşuyor diye tıpkı bu resimdekiler gibi rahatsız olurdun sapık, kafir, zındık ne varsa böyle kelime saydırırdın ama şimdi hak vereceğini düşünüyorum.

Abdülaziz Bayındır "Mezheplere Tamamen Karşıyız"